מולים טריים חיים

84.00

מולים טריים   המחיר באתר הוא ל שקית של 1 ק"ג 

עוד דברים שטוב לדעת

בעולם יש כ-17 סוגי מולים למאכל. בארץ ניתן למצוא מס' סוגים מועטים, האיכותי והנפוץ ביותר הוא הגיבלו מאסל (מולים כחולים). הוא מגיע בטיסה כשהוא חי וטרי, פעמיים בשבוע, מנורבגיה, בלגיה, הולנד וצרפת. את המולים הטריים הללו אפשר להשיג בשלדג דגים .
מתי רצוי לקנות מולים? היום יש ייבוא סדיר של מולים לכל אורך השנה, אך איכותם בחודשי החורף (אוקטובר-פברואר) גבוהה יותר, וזוהי העונה שבה הם בשיאם. בחודשי הקיץ מתקיימת תקופת הרבייה של המולים, לכן הם פחות טעימים ומדיפים ריח חריף.
ריח: למולים טריים אמור להיות ריח של מי ים, ולא ריח חריף או לא נעים. שבירות: חשוב לבדוק שאין בחבילה מולים שבורים. במהלך ההטסה ארצה הם נוטים לפעמים להישבר. על המולים להיות שלמים ומבריקים.גודל: רצוי לקנות מולים גדולים ככל האפשר, כי אז כמות הבשר בתוך הצדפה גדולה בהתאם. פעמים רבות מוציאים את המולים מהים כשהם קטנים מדי, מה שפוגם בהנאה מהם. כמה זמן אפשר לשמור אותם במקרר? לא יותר מ-4 ימים. על אף שעדיף לצרוך אותם כבר באותו יום.
איך מאחסנים? מניחים את שקית המולים בקערה או בקופסת פלסטיק, כשהמולים החיים עדיין נמצאים בתוך השקית. המולים החיים רגישים מאוד לחום ולאור, כך שכשמאחסנים אותם במקרר, יש להניח עליהם מטלית לחה, על מנת לבודד אותם מנורת המקרר, הנדלקת בכל פתיחה. כשמול חי שנשמר במקרר נחשף לאור ונפתח, אין זו הוכחה בהכרח שהוא מת. אבל לפני שמבשלים אותו, יש להפעיל עליו מעט לחץ, כדי לעזור לו להיסגר. אם המול נסגר, סימן שהוא חי. אם הוא נותר פתוח – יש להשליך אותו, כי סימן שהוא מת.
איך מנקים מולים? המולים גדלים בחוות גידול בים, על מוטות ברזל מוארכים, שמהם יורדים חבלים עד לקרקעית הים. המולים נתפסים על החבלים הללו וגדלים עליהם. בטבע הם נתפסים באופן דומה על סלעים. כשהמולים מגיעים לגודל הנכון, מסירים אותם מהחבלים. זאת הסיבה שפעמים רבות, כשהמול הטרי נפתח, תמצאו בתוך הצדפה חתיכת חוט, שהיא שארית מהחבל. יש להוציא אותה.המולים עצמם מגיעים סגורים ונקיים, בתוך השקית, כך שאין צורך להתעסק איתם הרבה. מצד שני, לעתים קרובות יש צדפות קטנות, שהן מעין טפילות של המולים, שנדבקות אליהם. אפשר לקלף אותן בעזרת סכין קטנה. הקילוף אינו חובה. אפשר פשוט לשטוף את המולים ולבשל אותם כמו שהם.
האם מותר להקפיא? אין להקפיא את המולים הטריים. ברגע שהקפאנו מולים טריים – הרגנו אותם. ואסור לאכול מולים מתים.