צליית דגים על האש

שיתוף ב whatsapp
שלחו
שיתוף ב print
הדפיסו

הבסיס של צליית דגים הוא פשוט מאוד. גחלים לוחשות חלש, רשת צלייה או אפילו מנגל, ודגים טריים מכל סוג שהוא. מכאן אפשר ורצוי רק להוסיף… שמן זית, לימון, שום, מלח, פלפל, יין לבן, חמאה, פטרוזיליה, נענע ועוד. כל אחד לפי טעמו האישי ולפי המוצרים הזמינים לו באותו רגע.
הכי חשוב …אין צורך להפוך כל רגע את הדג כי אחרת ידבק לרשת. הכי טוב 4 -5 דקות על צד אחד ואח"כ צד שני.  ברגע שהדג מוכן הוא נפרד ואפשר להפוך בקלות רבה. 

אופן ההכנה: לוקחים דגים טריים ונקיים. אם בחרנו דגים גדולים, נחרוץ בהם שניים שלושה חריצים בעומק של כחצי ס"מ בצורה אלכסונית על כל צד של הדג כדי שהטעמים יספגו בהם בצורה הטובה ביותר. מורחים את הדגים בכמות נדיבה מאוד של שמן זית ומניחים אותם על רשת הצלייה שנמצאת כבר על הגחלים הלוחשות שהאפירו כבר (גחלים שבערו לפחות 15-20 דקות) וזאת כדי שלא נשרוף את הדג.

תיבול בסיסי: שום שמן זית ומלח, אפשר להוסיף קצת יין לבן, מיץ לימון גרדת לימון לערבב הכל בקערה ולמרוח את הדגים , מעט פטרוזיליה או נענע, מלח ופלפל. את הרוטב שמתקבל יש למרוח על צידי הדג ובתוכו תוך כדי צלייה ובשפע.

זמן צלייה:

 בדגים זמן הצלייה הוא משמעותי ביותר. מנסיוננו זמן הצלייה נע בין 4-5 דקות לכל צד. אם מדובר על צלייה של פילה דג מתחילים עם הצד של העור על האש למשך 3 דקות . תופשים עם מלקחיים מהקצה של הזנב והופכים בזהירות לעוד 2 דקות ומסירים מהאש.

בדגים יותר גדולים יש להוסיף עוד 1-2 דקות לכל צד.

 רצוי להשתמש בתרווד או מרית ולהפוך את הדג רק פעם אחת וזאת רק לאחר שוידאנו שהעור נחרך והתקשה בצורה אחידה. חשוב להשתמש בתקווד או מרית מתכתית דקה כדי שהדג לא ידבק לרשת.

עוד כתבות

מתכונים עם פירות ים

מאכלי ים אינם כשרים ועדיין מהווים מוצר צריכה מבוקש ונצרך בהיקף לאומי גדול. במדינה הגובלת

+ +