קניית דגים באינטרנט

שיתוף ב whatsapp
שלחו
שיתוף ב print
הדפיסו

משבר הקורונה שינה את דפוס הקניות של כל בית בישראל. אם בעבר הלא רחוק רובנו רכש רק מוצרי ביגוד, אופנה ומוצרים נלווים בצורה מקוונת, הרי שהקורונה הרחיבה את תהליך הקנייה ברשת וכל בית בישראל מבצע רכישות און ליין בכל התחומים.

אחד התחומים שעלה באלפי אחוזים בשנתיים האחרונות הינו תחום המזון, כולל המזון הטרי (בשר, דגים, ירקות וכו'). הזמנת דגים באינטרנט הפכה להיות תהליך פשוט, יעיל שחוסך זמן ומאמץ של הלקוחות, במיוחד כאשר ספק הדגים ופירות הים יודע לטפל בסחורה (שמירה על טריות וטיפול מקצועי בדגה), בעל ניסיון ומוניטין ומיומן בשליחות לבתי הלקוחות. 

טיפים חשובים לקניית דגים Online

  • חומר גלם רגיש ועדין:

דגים מהווים את חומר הגלם הרגיש ביותר בתחום המזון. הדרך שעושה דג ממצב של טריות למצב של חוסר טריות הינה דרך קצרה יותר מבשר, ירקות ושאר מוצרים טריים.

על מנת לוודא כי הדג שקיבלתם אכן טרי וראוי ישנם כמה מבחנים פשוטים שניתן לעשות:

א. בדיקת העיניים- צלולות ובולטות ולא שקועות ועכורות.

ב. דג טרי מריח "נעים", דג שאיבד מטריותו מייצר ריח חריף יותר.

ג.  לדג טרי יש זימים בגוון אדמדם ולא אפור.

ד. לחיצה קלה על הדג. אם הבשר של הדג חוזר מיד למקומו הדג טרי, אם נשאר שקוע זה אומר שהדג כבר לא טרי.

  • ימי הקניה הנכונים:

דגים המגיעים מחו"ל ואינם קפואים (אלא מצוננים) מגיעים בדרך כלל לישראל בימי שני וחמישי, כך שקניית דגים מיובאים כדאית בעיקר בימי שלישי ושישי.

במקרה של קניית דגים מקומיים, מומלץ לקנות דגי בריכות ואז לימי השבוע יש פחות חשיבות או לקנות דגים עונתיים טריים כמו פלמידות, פרידות וכו'.

  • שיטת האריזה והמשלוח:

מרגע הכנת הדג ואריזתו ועד הגעתו לבית הלקוח (אתם…) עובר זמן, לפעמים כמה שעות. יש לוודא שהמשלוח מגיע ברכב מתאים עם קירור, בקופסאות קלקר עם קרח או תחליף קרח השומר על הקור.

מותר וצריך מבחינתכם לשאול את הספק כיצד שינוע הדגים מתבצע ואם יש לו תעודות של אישור עסק וכו'.

  • תחום התמחות- מינוס של הרשתות הגדולות:

רשתות גדולות מוכרות עשרות אלפי מוצרים, הדגים הם רק חלק מהם, הרשתות עושות מאמצים להביא את הדגה הזולה ביותר שניתן על-מנת לעמוד בתחרות מול ענקי המזון האחרים. התחרות וההתפשרות מורידים את רמת המוצר. כמו כן, קיים קושי לבקר ולאכוף ברשתות את נושא הטריות.

  • הקניה הראשונה:

אנו ממליצים להגיע לחנות בפעם הראשונה טרם ביצוע המשלוח הראשון. גשו וראו את הנפשות הפועלות, כיצד הסחורה הימית מוחזקת, שאלו את השאלות הנכונות וקבלו את הביטחון לקראת המשך ביצוע הזמנות גם בעתיד.

  • דגים קפואים מול דגים טריים, מצונן מול קפוא:

דגים קפואים יכולים להיות מוחזקים חודשים במקפיא, בדרך כלל מדובר בדגים מיובאים.

דגים מצוננים הינם דגים טריים המוחזקים בתנאים ייחודיים (במקרר ייעודי, מכוסים בפתיתי קרח עד הראש וכו'), באמצעות שיטת שימור זאת ניתן למשוך עוד כמה ימים את הדג הטרי.

אנו אוהבים את הדגה הישראלית, הדגים המגיעים מבריכות עוברים פיקוח וטרינרי והם ברמה גבוהה, אנו מאמנים בדגה טרייה ויודעים להביא את הטריות עד בית הלקוח.

  • הכנת הדג באותו יום:

מומלץ לקנות דגים טריים ולהכין אותם באותו יום בו התבצעה הקנייה (אלא אם כן קניתם דגים קפואים ואז אין חשיבות רבה). כל יום שעובר והדג במקרר פוגע בטריותו. ניתן להקפיא את הדגים שקניתם, ולהכין אותם שבועות לאחר מכן אחר הדג מאבד את הטריות שלו בתהליך ההקפאה. דרך טובה לשמור על הטריות במקרר, להכנה מאוחרת יותר- הכנסת הדג למקפיא לשעה גג, הוצאתו והחזרתו למקרר (לא בקופסא סגורה !!!), מומלץ לכסות את הדג בנייר סופג רב פעמי לח.

שלדג- הזמנת דגים באינטרנט

"שלדג דגים בקרית טבעון" הינה מרכז קולינרי אזורי וחנות אשר פועלת בקרית טבעון משנת 2004 ועד היום. מהיום הראשון דאגנו להתבלט באיכות ובמקצועיות ובמגוון של מוצרי דגים ופירות ים מכל העולם. כאשר אתם מבצעים הזמנת דגים באינטרנט אנו מקפידים לשמור על התנאים כאילו קניתם כאן אצלנו בחנות זאת מתוך מטרה לספק בעבורכם את הדגים הטריים והפירות ים המיוחדים והאיכותיים ביותר שניתן להשיג בישראל.

לצד המגוון העצום של סוגי דגים ופירות ים תוכלו למצוא באתר גם שפע של מוצרי גורמה מכל העולם אשר ישדרגו לכם כל ארוחה.

עוד כתבות

מתכונים עם פירות ים

מאכלי ים אינם כשרים ועדיין מהווים מוצר צריכה מבוקש ונצרך בהיקף לאומי גדול. במדינה הגובלת

+ +