איך להפשיר דג קפוא?

שיתוף ב whatsapp
שלחו
שיתוף ב print
הדפיסו

ככלל, רצוי להימנע מהקפאה והפשרה של דגים, אבל החיים יותר מציאותיים ולעיתים יש צרכים ואילוצים שמחייבים אותנו להקפיא את הדגים, במיוחד כאשר מדובר בחומר גלם כה רגיש. ניתן להקפיא דגים טריים או פילטים של דגים כמה שיותר סמוך למועד קנייתם אבל רצוי להימנע מהקפאתם בסוף תאריך סיום התוקף שלהם. אם חייבים להקפיא הכי טוב יהיה להקפיא את הדג ביום הקנייה, או לכל היותר ביום למחרת.
כאשר אתם מקפיאים דג, יש לעטוף היטב בניילון נצמד, לסמן תאריך הקפאה על גבי האריזה ולהניח במרחק קטן מדופן המקפיא. הקפאה שלא באריזה כזו עלולה לגרום למעין כוויית קור,freezer burn שתקשה את הבשר.
אפשרות נוספת להקפאת דגים, טובה יותר היא להקפיא את פילה הדג בתוך כלי עם מים:

  • בקערה מתאימה, מכינים מי מלח (כף מלח בשני ליטר מים, בערך)
  • טובלים את הפילה או הפילטים במים וכך מרחיקים מהם שאריות דם או ריר.
  • את הפילטים מעבירים לשקית ניילון, אפשר מסוג "זיפלוק" (שקית ניילון עבה עם סגר פטנט) וממלאים במים עד כדי כיסוי.
  • סוגרים את השקית, מסמנים תאריך ומקפיאים.

הפשרת דג קפוא – איך מפשירים דג קפוא?

הבעיה הגדולה ביותר בהפשרת דגים בניגוד לכל סוג מזון קפוא אחר, שלא בושל קודם לכן, היא הסיכון שבהתפתחות חיידקים על גבי הבשר המופשר. ישנם עוד בעיות אחרות הקשורות לאובדן מרקם ומוצקות, שנגרם כתוצאה משבירת רקמות בשר הדג העדינות בעת הקפאה או הפשרה באופן לא נכון. כדי להימנע מסיכון, אפשר להפשיר דגים באחת משלוש הצורות הבאות:
הפשרה במקרר – היא הדרך הטובה והמומלצת ביותר.
הניחו את הדג הקפוא בתבנית מתאימה, רצוי כשחלקה הרחוק מכם מורם מעט. זה יאפשר לנוזלי ההפשרה להתנקז בתחתית התבנית, לאחר הפשרה מוחלטת של הדג, נקזו את הנוזלים, הוציאו את הדג מהתבנית, והוא מוכן לשימוש.
איך להפשיר דגים במהירות ? הפשרת דגים תחת מים – שיטה מהירה זו מתאימה רק לפילטים של דג או פירות ים לסוגיהם. מכניסים את הדג או הפילה (או כל בשר אחר) לשקית סגורה. את השקית טובלים בתבנית ובה מי ברז, שאותם מחליפים כל 30 דקות לערך.
בתום ההפשרה זורקים את המים ומשתמשים בדג.
הפשרת דגים במיקרו זאת הדרך הכי גרועה להפשרת דגים וממש לא מומלצת. יש כתבות רשת שממליצות על הפשרת מיקרו בתוכנית המתאימה או על חום נמוך. אבל מניסיון רב, למיקרו אין שליטה מדויקת על הטמפרטורה ותמיד הדג יתחיל להתבשל בקצוות.
הפשרת דג סלמון קפוא – הפשרת דג סלמון אינה שונה מהפשרת דגים אחרים, אך הנזק שיגרם לדג מהפשרה במיקרו גדול יותר. השוני בין דג סלמון טרי לקפוא בטעם משמעותי ורצוי להמנע מהקפאתו. אם אין לכם ברירה ונאלצתם להקפיא דג סלמון, הדרך הטובה ביותר להפשרתו תהיה במקרר.

דג קפוא מתכון

באופן כללי המתכונים לא שונים בין דגים טריים לקפואים אך כאשר דג קפוא מופשר הוא יכול לאבד ארומות של הים/ הבריכה משם הוצא ולפיכך רצוי להבליט טעמים במקרה ועשיתם שימוש בדגים קפואים (לימון, מלח גס, יין לבן איכותי, שום טרי כתוש וכו'…).

שלדג הינה מעדניית דגים ופירות ים טריים הממוקמת בקרית טבעון ומספקת דגה טרייה בלכל אזור חיפה והעמקים. המעדנייה מציעה מבחר גדול ומגוון של דגי ים ופירות ים טריים מפרי תנובת הים הן של ארצנו והן מימי העולם. המרכז קולינרי שלדג, מציב את הסטנדרטים הגבוהים ביותר באיכות, באמינות ובשירות בתחום הדגים בצפון. אתם מוזמנים לפנות אלינו ולבצע הזמנה של דגים טריים באתר.עוד כתבות

מתכונים עם פירות ים

מאכלי ים אינם כשרים ועדיין מהווים מוצר צריכה מבוקש ונצרך בהיקף לאומי גדול. במדינה הגובלת

+ +